Millal õitseb akaatsia

  • Duration: 7 days
  • Departs: 27/05/2018
  • Arrives: 02/06/2018
  • Price: €345

Kevad Ungaris- fantaastiline aeg , sellel ajal õitsevad akaatsiad.

Valge akaatsia uhkuseks on tugevalt lõhnavad 10-20 cm pikkused rippuvad õiekobarad. Õitseb  mais-juunis, sageli septembris teist korda.­

Eestlaste sugulusrahva ungarlaste maa on eestlaste jaoks ühest küljest natuke oma, kuid teisalt eksootiliselt võõras.Ungari pealinnas Budapestis, mis on rahvusvaheliselt tuntud oma väga rikkaliku arhitektuuripärandi poolest, asub muuhulgas maailma suuruselt kolmas parlamendihoone, maailma suuruselt teine barokk-kindlus (Gödöllö) ja Euroopa suuruselt kolmas kirik (Esztergom Basilica).Merepiiri Ungaril pole. Ungarit läbib kaks suuremat jõge – Doonau ning Tisza; suuremaid järvi on kolm – Balaton, Velence ja Fertő. Ungaris on rohkelt kuuma- ja mineraalveeallikaid. Tutvumine linna suurimate vaatamis¬väärsustega: Buda kindlus, Matyasi kirik, Kaluribastion, kuulus Budapesti turg, Váci tänav. Vaba aeg. Suundume Kangelaste väljakule, jalutame linnapargis, imetleme Vajdahunyadi kindluse ilu. Seejärel soovijatel võimalus lõõgastuda Szechenyi termaalveekeskuses, mis on üks Euroopa suurimaid. Õhtune laevasõit Doonaul , kust avaneb kaunis vaade tuledesäras linnale.

Iga aasta tuleb Ungarisse rohkem kui 40 milj. turiste, keda kutsub pilkupüüdev loodus üle terve riigi. Budapest on väga ilus linn, siin on palju vaatamisväärsusi, termoallikad ja kaunid Doonau jõe kaldad mägede ümbruses. Seal, kus jõgi tungib läbi mäestiku, on maaliline Doonau jõekäär. See on lemmik koht nii ungarlastele, kui ka turistidele. Madalad mäed, mis on peaaegu sarnased Alpidega, uhkeldavad oma tihedate metsadega ja kaunite puhkekodude ja sanatooriumitega. Kunagi just siia oli valitud esimene Ungari pealinn Estergom, Vyšehrad – Ungari kuningate suveresidents. Selle muinaslikult kauni koha peal hõljub loomingu hing ja sellest on siin ka unikaalne kunstnikute linn Szentendre, kus on rohked kunstigaleriid ja romantilised restoranid.