HORVAATIA. SAAR KRK

  • Duration: 11 days
  • Departs: 23/08/2018
  • Arrives: 02/09/2018
  • Price: €495

Horvaatia, saar Krk     495eur    23.08-02.09.2018

 

1 päev  : Kogunemine kell 07-30 Vene Kultuurikeskuse juures /Mere pst 5/. Väljasõit kell 7.45. Sõit läbi Eesti, Läti,Leedu.Peatus Riias/kui on kliendid/ umbes 12.30 Teaduste Akadeemia hoone ees. Sõit läbi Leedu, saabumine Poola.Ööbimine hotellis Warsavas.

2 päev  Vara hommikul väljasõit hotellist, sõit läbi Poola, saabumine  Ungari Vabariiki. Ööbimine hotellis Horvaatia piiri la’hedal.

3 päev : Hommikusöök hotellis. Väljasõit Plitvice Järvedele – Plitvice Lakes National Park ./lisatasu-200 kuna/ See on vanim Rahvuspark lõuna Euroopas.1979 aastal Plitvice Lakes National Park lisati UNESCO maailmapärandi nimistusse registreerituna esimeste hulgas looduslike alade üle maailma.Igal aastal registreeritakse rohkem kui 1200000 külastajad . Plitvice järved – see on 16 lummavat järve ümbritsetud metsadega  ja ühendatud omavahel 92 koskedega.Saabume Krk saarele.Ööbimine hotellis mere ääres.

4 päev : Hommikusöök hotellis.Tasuta ekskursioon saarel. Puhkeaeg saare parimal rannal Baska linnas. Pärast külastame Krk saarel pealinn- ka Krk . Seal on säilinud vana kindlus ehitatud 1325.a. ja Lunastaja Kirik , Püha Joani kabel  15 sajandist.Saare pealinn Krk on linn kahe tuhande aastase ajalooga, aare suurim ja tähtsaim kuurort ja sadamalinn. Ta paikneb saare läänerannikul umbes 25 km kaugusel Krki sillast. Alates 12 sajandist on Krk piiskoplik residents. Krk piiskopkond oli  esmakordselt mainitud 7. sajandil. Eeldatakse, et Ida-osa hoone on ehitatud samal ajal kui katedraali. Andrija oli esimene piiskop tuntud kui  piiskop Andrija, mitte Krk i piiskop. Krk on tuntud oma kirikute poolest . St.Quirinus Church erandlik näide romaani arhitektuurist, mis ehitatud kohalikust kivist. St. Margaret`s Chirch  on tuntud oma suurepärase akustikaga.   Ööbimine samas hotellis.

5 päev :Hommikusöök hotellis. Ekskusioon lisatasu eest / 10 eurot/ poolsaare Istria rannikul, mis on ilusaim koht Euroopas. Tutvume linnaga Pula, Pulas asub hästi säilinud antiikne amfiteater, mida on kujutatud Horvaatia 10 kunase rahatähe tagaküljel.

Linn Pula on vanem kui 3000 aastat ja on ehitatud mäele  kus Castle loodi esimene linnamägi asula, Fort Histra. Lisaks kahe ümmarguse peatänava eelajalooline varemed, midagi jäänud. Linna ajalugu alustasid roomlased.  Sagedased  katku puhangud neljateistkümnendal  sajandil, samuti malaaria ja teiste haiguste epideemiad on drastiliselt vähendanud elanike arvu, nii et  17 sajandi  lõpus elas Pulas ainult  600 inimest. Kuid tänuhumanismile ja renessanssile  Euroopas sai Pula Arena, Triumfikaare, Augustuse tempel, et paljud kunstnikud ja arhitektid kogunesid Pulasse  viima ellu oma unistused. Külastame  väga ilusad linnad Opaatia ja Rovinj . Opaatia-olluline sihtpunkt Põhja-Horvaatias.See on paiknev  kuurort, mida peetakse Aadria mere üheks populaarsemaks ja peenemaks kuurordiks.Siin kasvavav ilusad taimed  – magnooliad, bambused , kameeliad ja palmid.  Rovinj  on väike ilus linn romantilist stiilist, kus on palju huvitavaid kohad .Siin on palju võimalused valida endale suveniirid. Õhtusöök. Ööbimine samas hotellis.

6 päev  :Hommikusöök. Soovi korral võib korraldada ekskursiooni Itaaliasse, Triest i linna, täis losse ja kindluseid. Külastame Gigante Grotta koopad./lisa tasu 50 eur+ piletid 12 eur/ Saabumine hotelli , õhtusöök. Ööbimine hotellis.

7 päev : Hommikusöök. Puhkus mere ääres. Pakutakse merereisi , mille käigus saate külastada väike akvaariumi . Reisil teeme peatuse ühel lahel, kus avaneb võimalus nautida ravimuda vanni, head veini ja grillitud toitu restoraanis. Reisi jiiksul peatutakse rannades puhta veega ja saab osa kah tantsust laeval. Reis kestab umbes kella 9  kuni kella 16, ja maksab kõigest 35 eurot.  Õhtusöök , ööbimine.

8 päev : Hommikusöök hotellis. Väljasõit Slovakkiasse. Õhtul linnaekskursioon Bratislaval. Väga ilus vanalinn lossiga ja kirikuga. Vaba aeg. Ööbimine hotellis Bratislaval.

9 päev : Hommikusöök. Sõit läbi Slovakkia, Poola. Saabumine Poola hotelli. Ööbimine.

10 päev  : Hommikusöök hotellis. Väljasõit koju. Sõit läbi Poola, Leedu, Läti. Saabumine Tallinna hilisõhtul.

Hinna sees

Hotel Poolas 2-3*/ ilma h/s

Hotel Hungaris  ,  Slovaakias 3* /h/s sees/

Hotel 2* Horvaarias / h/s + õ/s sees/

Mugav buss, linna ekskursioonid Bratislava , rannale  Baska sõit , Vrbnik, Krk

Programm -vene keeles

Lisa tasu eest

Kindlustus, lisa ekskursioonid, single tuba